„Ģimene” (“Семья”)

Iedvesma scenārijam gūta no Hansa Kristiana Andersena pasakām, tādām kā: „Meitenīte ar sērkociņiem” , „Nerātnais puisēns”, „Vienas mātes stāsts” un citām. Kurās, zem bērniem saprotamās valodas slēpjas, apslēpta daudz dziļāka, tikai ar laiku saprotama doma.

Īsfilmas vizuālā tēla konceptam izvēlēta padomju laika kino noskaņa. Ar statiskiem titriem. Ar garam ainām. Lai skatītājam būtu iespēja iepazīties ar vidi, kurā mīt filmas varoņi. Arī pustumsa piešķir ainām intīmāku, klusinātāku noskaņu.

Pirmoreiz gadījās sastrādāties ar aktieri, kuram ir tikai 8 gadi. Lai arī sākumā likās, ka neizdosies atrast kopīgu valodu, tad ar laiku viņš iejutās lomā un pat sāka veiksmīgi improvizēt, kas visu procesu padarīja daudz dabiskāku.

Šī ir arī mana debija īsfilmas režijā.  Man tas ir mazs solis uz liela kino pusi. Bet pat ar maziem soļiem var tikt līdz lielām mērķim.

Man jāpateicas Ļubai Pimenovai (Film’n’ Roll) par filmēšanu un montēšanu, un par gūto pieredzi filmas scēnu gaismošanā, domāju, ka šo pieredzi noteikti izmantošu arī nākotnē.

Paldies: Danielam Trofimovam, Inesei Kobilinskai un Ingrīdai Ivanei.

Kā arī – paldies visiem, kas atbalstīja un netraucēja strādāt.

vimeo

YouTube

Описание: История о мальчике Нико в неполной семья. Мать — одиночка, не смотря на все старания, не смогла его воспитать достойно, и он ворует у нее деньги. Он, втайне от матери, рисует рождественскую открытку отцу, узнав о краже, она наказывает его. Нико берёт лист бумаги и начинает рисовать. Мама, проходя мимо комнаты, слышит, как он разговаривает сам с собой. Открыв дверь и подойдя к мальчику, она смотрит на рисунок, где нарисована вся семья, в том числе и отец.

Режиссёр:В.Виноградов
Оператор/Свет: Л.Пименова
Снимались: Даниэль Трофимов, Инеса Кобилинска

Ролик был создан на экзамены по “операторскому мастерству” и “принципы освещения” и “оформление мультмедийного продукта”.

Рига 2012

Saturs: Stāsts par Niku – zēnu no nepilnas ģimenes. Neskatoties uz mātes centieniem par viņu rūpēties, zēns sācis zagt no viņas naudu. Paslepus viņš zīmē Ziemassvētku apsveikumu tēvam. Uzzinājusi par zādzību, māte viņu soda. Niks paņem papīra lapu un sāk zīmēt. Ejot garām istabai, mamma saklausa kā viņš runā ar sevi. Atvērusi durvis un pienākusi pie zēna, viņa ierauga, ka zīmējumā redzama visa ģimene, ieskaitot tēvu.

Režija: V. Vinogradovs
Operators/Gaismas: L. Pimenova
Lomās: Daniels Trofimovs, Inese Kobilinska

Īsfilma uzņemta kā eksāmena darbs studiju priekšmetos – “Operatoru meistarība”, “Apgaismošanas princi” un “Multimediju produkta noformēšana”.

Rīga, 2012

Bildes no filmēšanas procesa

Advertisements
Tagots , , , ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: